Rozhovor - Michal Reng

Jak ses dostal k fotbalu?

Dva roky zpátky. V létě jsem se připojil ke skupině kluků a chodili jsme hrát na školní hřiště. To mě vlastně dostalo do kontaktu s NFL. Do té doby jsem hrál celý život soccer, kde jsem během půl roku skončil, protože to dle mého názoru nemohlo sportovní kvalitou konkurovat americkému fotbalu.

Tvůj první zápas?

Proti Náchodu na turnaji v Dřítči. Moc si na to nevzpomínám, jen vím, že jsme vyhráli všechny zápasy. Tam jsem hrál poprvé OLB (outside linebacker) a dostal jsem se i k nějakým tackelů

Tvůj nejoblíbenější hráč a tým v NFL?

Jednoznačně Brian Cushing a Houston Texans!

Koho tipuješ na vítězství v Superbowlu?

Určitě Seahawks. Mají nejlepší obranu v NFL.

Máš nějaký oblíbený zápas z minulosti?

Rozhodně proti Mustangům z loňské sezóny. 17 tackelů a jeden zablokovaný pass. Vyhráli jsme 25:14. Překonali jsme všechna očekávání, i naše vlastní. Bohužel to nelze říct o zbytku sezóny, který jsme absolutně nezvládli.

Co se stalo?

Psychicky jsme to nezvládli. Postup do playoff jsme brali jako jasnou věc. První dva zápasy jsme hráli skvěle, ale ten pocit uspokojení nám přerostl přes hlavu a výkony podávané v dalších zápasech se nedali srovnávat s tím, co jsme předváděli na začátku sezóny.

Jak to vidíš letos?

Pozitivně. Máme nové perspektivní hráč na pozici runningbacka a centra. Věřím, že útok se velmi zlepší oproti loňsku. Obranu si neodvážím hodnotit, uvidíme v přáteláku.

Co tvá osobní příprava? Podaří se ti letos ustálit svojí formu, abys mohl podávat kvalitní výkony po celou sezónu?

Dělám pro to maximu. Trénuji šestkrát týdně, někdy i dvoufázově. Poctivě na sobě a své výkonnosti pracuji.

Koho bys vyhodnotil jako nejlepšího spoluhráče z Bucks?

Michal Stoklasa, náš wide reciever s budoucností.

Závěrečná otázka. Umístění na konci základní části?

Poslední postupové místo do playoff.